2018 NEW YORK DÜNYA VATANDAŞLIĞI YAZ OKULU PROGRAMIMIZ - NEW YORK - AMERİKA

Şehir : New York
Semt : Manhattan (Broadway / 101. Cadde Özel Öğrenci Yurdunda, merkezde konaklama)
Tarih : Okulların talebine göre tarih belirlenmektedir.  (3 Hafta)
Ders : Haftada 15 saat İngilizce dersi, toplamda 45 İngilizce ders. Öğrencilerimiz Amerikan eğitim sistemi ve New York'taki okulumuzun profesyonel eğitim kadrosuyla, dünyanın dört bir yanından New York’a Amerikan yaşam tarzını yakından tanımak ve İngilizce eğitimi almak için gelmiş öğrencilerin oluşturduğu uluslararası sınıflarda gerçek İngilizce eğitimi alırlar. Öğrencilerimiz, yabancı öğrencilerle kültür alışverişinde bulunurlar. Öğretmenlerimiz New York’ta İngilizce pratik ve gramer bilgilerinin bir arada verildiği özel bir eğitim metodu takip ederler.
Yaş : 13 yaş ve üstü öğrencilere açıktır.
Ücret : 6000 Amerikan Doları paket program bedelidir

Ücretlere Neler Dahil?

New York Manhattan

İngilizce eğitim + kayıt bedelleri

Dahil

Şehir dışı gezi bedelleri

Dahil

Tüm geziler, müze, park giriş bedelleri

Dahil

Manhattan'da özel öğrenci yurdunda barınma + Sigorta

Dahil

Kahvaltı + akşam yemeği

Dahil

Öğle yemeği

-

Vize - transfer - THY ile gidiş dönüş uçak bileti

Dahil

Travelcard / Metrocard şehir içi ulaşım

-

24 saat acente yönetici refakatı

Dahil

Program VCD kayıt

Dahil

Ders kitap bedelleri

Seviyenize göre değişir (28 - 45$)

On Broadway Müzikali giriş bedelleri Dahil

İşte Türkiye'nin zengin içerikli yaz okulu programı. New York yaz okulu güncel programımızı buradan indirebilirsiniz

NEW YORK YAZ OKULU PROGRAMIMIZ

Programdan ortalama 2 ay önce: New York yaz okulu programımıza katılacak öğrencilerimizin ABD konsolosluğunun ön gördüğü kriterlerde vize işlemlerini yapabilmek için aylar öncesinden bizlere bilgi ve belgelerini ileten öğrencilerimizle buluşuyoruz. Grubumuza özel bir gezi otobüsü ya da Varan Turizm'in tarifeli seferi ile gece yolculuğu yaparak Ankara ya da Istanbul'da bulunan konsolosluğa hareket ediyoruz. Sabah kahvaltısının ardından bizlere tahsis edilen randevu saatine uygun olarak konsoloslukta hazır bulunuyor ve tek tek vize görüşmelerine katılıyoruz. Konsolosluktan sonra seyahat planımız izin verdiği ölçüde Ankara'da Ulu Önder Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'i, grubumuza özel açıklamalar yapacak olan askeri görevliler eşliğinde tüm detayları ile geziyoruz. Her Türk çocuğunun görmesi gereken bu ulusal müzeyi, yurtdışına çıkmadan önce öğrencilerimize bu olanak çerçevesinde sunmanın gururunu yaşıyoruz. İstanbul programımızda da konum itibarı ile Amerikan Konsolosluğuna yakın olan İstinye Park AVM'de dinleniyor ve öğle yemeğimizi burada alıyoruz. Bu ziyaretlerimizin ardından yola çıkıyor ve aynı gün akşama doğru şehrimize varıp, sizleri ailelerinize teslim ediyoruz. Bu noktadan itibaren artık New York için geri sayıma başlamış oluyoruz.

1.Gün Cumartesi: Tekrar merhaba ! Bugün New York'a hareket edeceğimiz havalimanında veli ve öğrencilerimizle buluşuyoruz. Bizleri New York'a uçaracak havayolu şirketinin daha önceden planlamış kontuar ve saatinde check/in işlemlerini yerine getirmek için hep birlikte sıraya giriyor ve tek tek öğrencilerimizin check/in işlemlerini sonlandırıyoruz. Kıtalararası uçak yolculuğuna başlamadan önce son kez velilerimize New York yaz okulu programlarımız hakkında kısa bir bilgi veriyor ve velilerimizin sorularını burada yanıtlıyoruz. Anons akabinde öğrencilerimiz aileleri ile vedalaştıktan sonra pasaport kontrolü için gümrük kapılarından geçiyor. Kısa bir bekleyişin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyor ve New York'a hareket ediyoruz. Film, müzik ve uçuşumuza özel kabin eğlence sistemi ile keyifli ve konforlu bir yolculuğun ardından, saatlerimizi 7 saat geriye aldıktan sonra dünya başkenti New York'a akşamüstü iniyoruz. Evet, dünyanın başkentine hoş geldiniz ! 22 Gün süre ile Amerika'yı işte şimdi keşfedeceksiniz ! Amerika'nın en büyük havalimanlarından biri olan JFK'den New York'daki öğrenci yurdumuza özel grup otobüsümüzle yurdumuza varıyoruz. Eşyalarınızı odalarınıza yerleştirdikten sonra yurdun bahçesinde hep birlikte buluşuyor ve programla ilgili çok önemli bilgilerin verileceği uyum eğitimine hep birlikte katılıyoruz. Bu eğitimi yorgun olduğunuz için çok uzun tutmuyor ve sizi Amerika'ya hoş geldiniz yemeği konseptinde hafif bir kahvaltıya alıyoruz. Kıtalararası yolculuklarda çok sık yaşanan jet-lag sorunu nedeniyle bu akşam sizi fazla yormuyor ve yemekten hemen sonra erken yatmanız için yurda geri dönüyoruz.

2.Gün Pazar: Günaydın. Güzel bir sabah kahvaltısından sonra New York'taki ilk günümüze başlıyoruz. New York'u keşfetmek için sabırsızlandığınızı biliyoruz ama önce dil okulumuz bizleri ağırlıyor, tüm öğrencilerimizi tek tek seviye belirleme sınavına alıyoruz. Bundan böyle Federal hükümet onaylı dil okulunda İngilizce ders alacaksınız. New York'un tam kalbinde bulunan okulumuzun modern atmosferinde Amerikalı öğretmenler ve yabancı öğrencilerle birlikte aynı sınıfta ders alacak, İngilizceyi daha da çok seveceksiniz. Gerçek İngilizce seviyenizin Amerikalı öğretmenlerce “sözlü olarak” ölçüldüğü okulumuzda her öğrencimizi, seviyelerine uygun sınıflara yerleştiriyoruz. Yerleştirme testinden sonra okul çevresini sizlere yakından tanıtıyoruz. Okulumuza yakın metro ve otobüs durakları, öğle yemeklerinizi bol çeşitli ve ucuza alabileceğiniz restoranlar, günlük alışveriş yapmak isterseniz tercih edeceğiniz mini marketler ve bu tarzda önemli olduğunu düşündüğümüz tüm önemli noktaları dikkatlerinize sunuyoruz. İlk durağımız Jack's Dollar Buster. Ne alırsanız alın burada her parça için ödeyeceğiniz rakam sadece 1 Dolar, 7 Cent. New York'un şehir planlaması, otobüs ve metro ulaşımı ile ilgili aktarmamız gereken diğer önemli bilgileri de uyum eğitimi programı çerçevesinde sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Akşam yemeği, her yıl olduğu gibi dünyanın en büyük mağazası Macy's'in çatı katında bulunan Mc Donalds'ta. Yemekten sonra New York'un ışıltılı sokaklarında sizlere şehri yakından gece de tanıtmaya devam ediyoruz. Yarın okulumuzun ilk günü. Bu sebeple yurdumuza zamanında dönüyor ve jat lag'in de etkisiyle erken yatıyoruz. New York'a tekrar hoş geldiniz.

3.Gün Pazartesi: Bugün okulumuzun ilk günü, dün yaptığımız seviye belirleme sınav sonuçlarına göre sınıflarınıza yerleşiyor ve İngilizce dersinize bugünden itibaren başlamış oluyorsunuz. Seviyenize uygun kitapları satın aldıktan sonra gerçek bir Amerikan dil okulunda İngilizce eğitiminin farkını ve kalitesini daha ilk günden yaşamaya başlıyorsunuz. 2008 yılının Temmuz ayında kendi binasında hizmete giren okulumuzun yeni ve modern dersliklerinde verilen İngilizce eğitiminden sonra çevre merkezlerde öğle yemeğinizi alıyor ve New York'u keşfetmeye başlıyoruz.

Öğle Yemeği Önerimiz: Macy's New York'un bodrum katındaki Cellar restoranın hemen yanında bulunan food - market konseptinde servis verilen yüzlerce çeşit meze ve sıcak İtalyan yemeklerinin yapıldığı yiyecek reyonunu mutlaka ziyaret etmeli ve yemeklerinden tatmalısınız.

İlk durağımız tüm dizi ve filmlerin ilham kaynağı olan Central Park. Burada New York programımızla ilgili diğer önemli bilgileri veriyor ve New York'ta program süresince gezeceğimiz merkezleri kısaca sizlere tanıtıyoruz. Bu yoğun programa başlamadan önce birbirinizi tanıma fırsatını ilk burada yakalıyoruz. Bu bahane ile de İngilizcenizi ne kadar verimli kullanabildiğinizi görmek istiyoruz. Grup içi tanışma toplantısı Central Park'tan daha güzel bir yerde, bu günden daha uygun bir günde olamaz. Bu nedenle her öğretmen ve öğrencimiz kendisini İngilizce tanıtıyor. Bu toplantıdan sonra akşam yemeği için New York'un en önemli turistik mekânlarından biri olan South Street Seaport'a geçiyoruz. Fulton Fish Market'ta bulunan ve her türlü kadavradan kesit alınarak gösterime konan Bodies isimli sergi kanınızı donduracak görüntülere sahip. Dileyen öğrencilerimiz bu sıradışı sergiyi ekstra ücretini ödeyerek gezebilir. Tabi bunu kesinlikle yemekten sonra yapmanızı öneriyoruz. South Street Seaport'taki Titanic Memorial, Titanic faciasında hayatlarını kaybeden yolcular anısına dikilmiş bir deniz feneri. Bu anıt önünde Titanic gemisi ile ilgili çarpıcı bilgi ve iddiaları sizlerle paylaşacağız. Manhattan ile ilk gece randevunuz South Street Seaport'da olacak ve gece New York'a hayran kalacaksınız. Biliyoruz, buraya tekrar gelmek isteyeceksiniz ama daha iyi bir fikrimiz var. Pier 17 balkonlarından hayranlıkla izlediğiniz ve pek çok filme konu olduğunu bildiğiniz Brooklyn Köprüsü'ne çıkmaya ne dersiniz? O halde Subway'de alacağımız akşam yemeğinden sonra bizi izleyin. New York Belediye Sarayının önünden geçerek 1887 yılında inşa edilen Brooklyn Köprüsü'ne hep birlikte ilerliyor ve East River'da kurulu bu köprü üzerinden yürüyerek Brooklyn'e ulaşıyoruz. Bu kadar yolu yürümenin ödülü Brooklyn'in ünlü dondurma fabrika satış mağazasında insanların uzun kuyruklar oluşturduğu dondurmadan satın almak ve Manhattan'ın büyülü manzarasını East River kenarından seyretmek. İddia ediyoruz bu manzara sizi de büyüleyecek.

4.Gün Salı: Öğrencilerimiz Amerikan eğitim sistemi ile dil okulumuzun profesyonel eğitim kadrosundan, dünyanın dört bir yanından New York'a Amerikan yaşam tarzını yakından tanımak ve İngilizce eğitimi almak için gelmiş yabancı öğrencilerin oluşturduğu uluslararası sınıflarda gerçek İngilizce eğitimi alırlar. Ders aralarında yabancı öğrencilerle kültür alışverişinde bulunan öğrencilerimiz derslere kolayca adapte olarak ilerlemelerini hızlı şekilde sağlıyorlar. Öğle yemeğinden sonra 2009 yılında hizmete giren ve JC Penney mağazası ile yeni baştan yaratılan Manhattan Mall'a, buluşma saatine kadar göz atabilirsiniz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra bugün ilk kez New York dışına çıkıyoruz. 34. caddedeki istasyonundan bineceğimiz yer altı PATH treni ile Hudson Nehri'nin altından geçerek New Jersey eyaletine yani nehrin karşı yakasına geçiyoruz. Burada bulunan Newport Alışveriş Merkezine varıyor ve öğrencilerimizi burada keyifle zaman geçirmeleri için serbest bırakıyoruz. Newport tüm öğrencilerimizin kendi ilgi alanlarına yönelik çok geniş aktivite seçenekleri bulabilecekleri keyifli bir komplekstir. Akşam saat 19:00'da alışveriş merkezinin üst katında yer alan food court bölümündeki Hint restoranında sizlere özel bir grup yemeği veriyoruz. Bu yemek sayesinde Hint mutfağının gözde yemeklerini tatma şansına erişeceksiniz. Bundan sonra New York gibi kozmopolit bir kentin bu anlamda avantajını sizlere yaşatacak, değişik kültürleri yakından tanıyacaksınız. Newport alışveriş merkezinden sonra tekrar Path treni ile Manhattan'a dönüyor ve serbest zaman geçirmek için öğrenci yurdumuza geri dönüyoruz.

5.Gün Çarşamba: Yenidünyanın başkentine yakışan dil okulumuz, İngilizce gramer bilgisine sahip olan öğrencilerimize pratik İngilizce eğitimi veriyor. Diğer ülkelerden gelen öğrencilerle interaktif bir ortamda ders alan öğrencilerimiz, İngilizce ile ilgili “anlıyorum ama konuşamıyorum” sıkıntısını üzerlerinden atacak eşsiz bir eğitim alıyorlar. Dr. Robert Lado tarafından geliştirilmiş İngilizce eğitim sistemi ile ders veren okulumuz New York'un en çok rağbet gören okullar listesinde ilk 3 sırada yer alıyor. Öğle yemeğinden sonra grubumuzla okulumuzun önünde buluşuyor ve ilk kültür gezimize bugün başlıyoruz.

Öğle Yemeği Önerimiz: New York'un adeta sembolu olan ve hemen hemen her sokağın başında bulunan ve genelde Yunanlılar tarafından işletilen el arabalarının yanına gidin ve kendinizi tanıtın. Bizdeki çöp şişin daha iri etli olan versiyonuna Souvlaki diyorlar ve mangal kömüründe pişiriyorlar. Arzu ederseniz acı sos ve bir içecekle öğle yemeğini ziyafete çevirebilir ya da "Sabrett" markalı sosislerinden yapılan hot dogların tadına bakabilir, üstüne de tatlı olarak taze meyveli yoğurt dondurması yiyebilirsiniz. Afiyet olsun.

Belediye otobüsleri ile sizleri dünyanın en büyük müzesine Metropolitan Museum of Art'a götürüyoruz. 20 Şubat 1872 yılında bir grup Amerikalı tarafından kurulan bu müzede neler yok ki? Grup rehberimizi yakından takip ettiğinizde her dönem dünya medeniyetlerine ait pek çok eseri yakından izleyecek, bunları tanıyacak ve müzedeki en önemli galeriler hakkında bilgilendirileceksiniz. Bu kültür hazinesine hayran kalacaksınız. Burada ziyaretçilerini bekleyen 2 milyonun üzerinde eser ve bu eserlerin sergilendiği 19 ayrı galeri. Klasik antik çağ, Mısır medeniyeti, Avrupa'nın önde gelen sanatçıların heykel ve resim çalışmaları, Amerikan sanatının en güzel örnekleri dışında müzenin ana temalarını oluşturan muhteşem Afrika, Asya, Okyanusya eserleri ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Bizans ve İslam sanatının sergilendiği paha biçilmez koleksiyonlar, tüm dünyadan örneklerin sergilendiği müzik enstrümanları, kostümler çeşitli aksesuarlar, antik silahlar ve zırhlar, galeriden galeriye dolaşırken adeta zaman içinde yolculuk yaptığınızı hissedeceksiniz. Bu yorucu aktiviteden sonra akşam sizleri Madison Square Park'a götürüyoruz. Hayatınızdaki en lezzetli gerçek bir İtalyan pizzası ile karşılaşmaya hazır olun. Tüm New Yorker'lar gibi siz de içeceklerinizi hazırlayın ve bu anı bekleyin. Sıra formumuzu korumak için sıkı bir yürüyüşte. 14. Cadde Union Square, Downtown'ın Times Square'i tadında sizleri bekliyor. Burada pek çok ilgi çekici aktiviteyi ve renkli ışıklarla bezenmiş caddeyi sizlere tanıtacağız. Burayı seveceksiniz.

6.Gün Perşembe: İngilizce dersimiz ve öğle yemeğinin ardından, sizleri New York'un kalbi olan 57. Cadde'ye götürüyoruz. İlk durağımız Apple Center. “Evde Tek Başına 2” ve “Crocodile Dundee” gibi film klasiklerine ev sahipliği yapan “Plaza Hotel”in tam karşısında yer alan bu merkezde I-Phone, I-Pad, I-Pod, Mac gibi Apple ürünlerini test edip özel fiyatlarla satın alabilirsiniz. 24 saat açık olan bu modern satış mağazasında tekno asistanlarla birlikte uygulamalara birebir katılabilir, ücretsiz uygulama kursları alabilirsiniz. Apple ürünlerinizle ilgili her türlü teknik soruya Apple'ın ürün geliştiricileri ile direkt sohbet ederek yanıt bulabileceğiniz Genius Bar'ı ziyaret edebilir ya da Apple'ın sunduğu ücretsiz internetten yararlanabilirsiniz. Sırada New York Abercrombie & Fitch, Versace, Louis Vitton, Bulgari, YSL, Kenneth Cole, Tiffany gibi dünyaca ünlü markaların satış mağazaları önünden yürüyerek geçmek var. Alışveriş için burayı seçmeyeceğiz çünkü ürünleri yarı fiyatına satın alabileceğiniz fabrika satış mağazalarına ayrıca sizleri götüreceğiz. New York bizim ve daha bu dünya moda merkezinde geçireceğimiz çok zaman var. Nike'ın diğer dünya ülkelerinde bulunmayan modellerini yakından izleyeceğiniz Nike Town. Amerika'nın emlak kralı Donald Trump'a ait 318 Milyon $ değerindeki Trump Tower, Donald J. Trump imzalı hediyelik ürün mağazası ve harika atriumu ile bizi bekliyor. Bambu ağaçlarının süslediği şık serada akşam yemeğimizi aldıktan sonra 42. Cadde'ye kadar yürüyor, yılbaşı kutlamalarının yapıldığı muhteşem Times Square ile sizleri tanıştırıyoruz. Buradaki ışık dolu renkli atmosfer sizi de büyüleyecek. Adını New York Times'ın 1904'teki ofisinden alan bu meydan, sadece 7., 42. ve 47. caddelerle Broadway'ın değil, medeniyetlerin, farklı din dil ve ırkta insanların kesiştiği dünya merkezidir. Dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz bu ışık şöleni için kameralarınızı ve kendinizi hazırlayın. Burada neyin fotoğrafını çekeceğinizi şaşıracaksınız.

7.Gün Cuma: 1 haftayı geride neredeyse bıraktık bile. Bu haftanın son gününde dil okulumuz, geniş çaplı teknik aktivitelerle konuşma ve tartışma bazlı bir İngilizce eğitim programını sizlere sunmaya devam ediyor. Ünlü dil bilimci Dr. Robert Lado tarafından geliştirilen İngilizce dil eğitim sisteminde öğrenci çalışma programları, bağlamsal gramer egzersizleri, etkin dinleme ve interaktif bir ders ortamı öğrencilerimize sunulmaktadır. İngilizce dersimiz ve öğle yemeğimizden sonra Herald Square istasyonundan bineceğimiz New York metrosu ile New York'un Atlantik okyanusu kıyısında bulunan eğlence ve dinlence merkezi Coney Island'a ulaşıyoruz.

Atıştırma Önerisi: Akvaryumun girişinde elma şekeri gibi tahta bir sapa batırılmış ve açık çam kozalağı şekli verilmiş taze mango meyvesini mutlaka tatmalısınız.

New York Akvaryumunda köpekbalıklarının gizemli dünyasını keşfedecek, Beluga balinası ile hatıra fotoğrafı çektirecek ve fok balıklarının neşe dolu gösterilerini ilgiyle izleyeceksiniz. NY Akvaryumuz tatlı su ve deniz canlıları içinde 150 değişik türe ev sahipliği yapmaktadır. Deniz canlılarının bu mavi dünyasından sonra çıkışta sizi güzel aktiviteler bekliyor. Akvaryuma girerken aklınızın kaldığı ve gözünüzün takıldığı dünyanın ilk roller coasteri Cyclone sizi çağırıyor. Bu ilginizi çekmezse iyi yetenek gerektiren oyunları da deneyebilirsiniz. Sıra Coney Island'ı Coney Island yapan en büyük sebepte. Bu akşam burada bir New Yorker'a yakışır şekilde NY usulü bir yemek yiyeceğiz. Ünü tüm Amerika'yı aşan Nathan'ın lezzetli %100 dana etinden özel baharatlarla yapılmış hot dog'ları ve ev yapımı limonatasından oluşan lezzetli bir menü kumsalda sizi bekliyor. Güneşin batışının ardından metromuza biniyoruz ve yurdumuza geri dönüyoruz. Yorgun bir günün ardından erken yatmanız iyi bir fikir olacaktır.

8.Gün Cumartesi:  Yaşamınızın en çılgın ve indirimli alışveriş deneyimini yaşamaya hazırsanız bizi takip edin. Woodbury Common Premium Outlets, zaten başlı başına “ucuz alışveriş = Amerika” kavramını daha da pekiştiriyor ve ezber bozuyor. Burası adeta küçük bir indirim kasabası. Türkiye'de ödediğiniz bedelin dörtte biriyle satın alabileceğiniz dünyaca ünlü markaların var olduğu bir kasabadan söz ediyoruz. Alışverişi sevmeyenleri bile baştan çıkaran bir merkez. Öyle ki, dünyanın dört bir yanından sadece Woodbury Common'da alış veriş için New York'a gelen insanların doldurduğu bir outlet merkezi. Elektronikten aksesuara, modadan neredeyse bedavaya gelecek “clearance” ürünlerine kadar her şeyi burada çok ucuza bulabilirsiniz. Adidas, Balenciaga, Banana Republic, Burberry, Brooks Brothers, Calvin Klein, Coach, Dior, Giorgio Armani, Gucci, J.Crew, Lacoste, Last Call by Neiman Marcus, Nike, Polo Ralph Lauren, Prada, Saks Fifth Avenue, SONY, Off 5th, Tod's gibi 220 fabrika satış mağazasının bulunduğunu ve her birinde en az 20 dakika zaman harcayacağınızı varsayarsak, gününüzü burada nasıl geçireceğinizi artık varın siz düşünün. Akın akın grup turlarını ağırlayan bu kasabayı çok seveceksiniz. Bu arada güncel indirimleri resmi web sitesi üzerinden inceleyebilir ve bu sayfalarla sizlere aktarmak istediklerimizle ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz (www.premiumoutlets.com/woodburycommon)

9.Gün Pazar: Bugün Pazar. Tüm gün bizim. Klasik programlarda serbest gün olarak ayrılan bugün bizim için çok değerli. Manhattan'ın en uç noktasına yani Battery Sea Park'ta aylar öncesinden yapmış olduğumuz rezervasyon ile gemi biletlerimizi alıyor ve Özgürlük anıtına ulaşmak için gezi motorlarına biniyoruz. Statue of Liberty ile ilk tanışmanız önce denizden başlıyor. Liberty adasında yer alan bu heykel sadece New York'un değil Amerika'nın, tüm dünya insanlarının anlam dolu bir sembolü. Kısa bir moladan sonra Özgürlük Anıtının ayak kısmına tırmanmak için sıraya giriyoruz. Hemen öncesinde Amerika'lı rehberler bizlere Özgürlük Anıtı müzesini gezdiriyor. Burada heykelin orijinal parçalarını görmenizin yanında, heykelin yapılışı ile ilgili tüm hikâyeyi kronolojik sırada takip edip bilgilendirileceksiniz. Asansör desteği ile yapacağınız kısa bir tırmanışın ardından Manhattan adası ve gökdelenlerini Özgürlük Anıtından izleyeceksiniz. İşte hayallerinizin kenti New York ve işte Manhattan'ın yeni gök çizgisini belirleyen yeni Dünya Ticaret Merkezi. Bu eşsiz manzaradan sonra Anıtı terk ediyor ve adanın kuzey bölümünden başlayarak adayı turluyoruz. Öğle yemeğimizi adada aldıktan sonra, New York'u dünyanın en kozmopolit kenti diğer bir deyişle ona “dünya başkenti” sıfatını kazandıran Ellis Island'a tekrar gezi motorları ile ulaşıyoruz. Burası, 1 Ocak 1892 yılından 12 Kasım 1954 yılına kadar dünyanın her ülkesinden Amerika'ya iş için gelmiş insanların hüzün ve umut dolu yolculuklarının anlatıldığı eşsiz bir müzeyi ve insanların hatıralarını barındırıyor. Orijinal galeri ve eşyaların, bilgisayar destekli animasyonların, birbirinden etkileyici 3 boyutlu diyagramların yer aldığı bu müzede dünya tarihine anlamlı bir yolculuk yapacak ve buradaki sinemada göçle ilgili hüzünlü bir belgesel seyredeceğiz. Son gemi ile müzeden ayrılıyor ve Manhattan'a geri dönüyoruz. Akşam yemeği için World Financial Center 1 ve 2. binalarının içinden geçerek Winter Garden'a ulaşıyor ve dünya finans merkezinin önündeki marinada "open air pizza party" yapıyoruz. Buradaki doyumsuz manzarayı ve atmosferi çok seveceksiniz.

10.Gün Pazartesi: Haftanın ilk İngilizce dersi - öğle yemeği ve işte buluşma zamanı. Hep birlikte belediye otobüs durağına ilerliyor ve bu kez Central Park'ın ikinci ve en önemli bölümüne hareket ediyoruz. Park'a ulaştığımızda park içinde yer alan en büyük gölde kayıklarla dolaşmanız için sizlere 1 saat serbest zaman veriyoruz (ekstradır). Buradaki doğal güzellik sizde derin izler bırakacak. Göldeki sandal turunuzdan ve park içindeki kafelerde serinledikten hemen sonra bu kez göl kenarındaki patikalarda hep birlikte trekking yapacağız. Bu deneyimi çok sevecek ve New York'ta şehrin aslında tam ortasında olduğunuz gerçeğine inanamayacaksınız. Yorgunluğunuzu atmak için ara sıra sizleri serin ağaç gölgelerinde dinlendirecek ve Central Park'taki doğa yürüyüşümüze devam edeceğiz.

Akşam Yemeği Önerisi: Bugün bir değişiklik yapıp öğle yemeğinizi biz vereceğiz. Akşam yemeğinde ise dünya mutfaklarının en çekici örneklerinin sergilendiği, sadece ve sadece organik ürünlerden pişirilen yemeklerin satıldığı Whole Foods'da sizleri serbest bırakacağız. Kendinizi muhteşem bir ziyafete hazırlayın.

Whole Foods'un zemin katta bulunduğu bina aynı zamanda New York Times, CNN gibi medya kuruluşlarını barındıran Time Warner grubuna ait dev bir bina. Yemekten sonra bu çağdaş kompleksi özgürce dolaşabileceksiniz. Buradan sonra hep birlikte çok sevdiğiniz Times Square'in ışıltılı dünyasına, gösterileri ile ünlü Broadway üzerinden ulaşacak ve buranın tadını bu akşam da çıkaracaksınız. Hard Rock Cafe, M&M World, MTV Store, Toys R Us, Swatch, Sephora gibi pek çok uluslararası mağaza Times Square'in ışıkları altında ziyaretinizi bekliyor olacak.

>> Sonraki Sayfa  >>