Neden Deren Koray

1- Öncelikle can güvenliklerini sağlıyor ve öğrencilerimize yurtdışında 24 saat eşlik ediyoruz.

Firma olarak öncelikle öğrencilerimizin can güvenliğini sağlıyoruz. Onlara hem Türkiye’de hem yurtdışında 24 saat eşlik ediyor, en küçük sorunlarına 28 yıllık deneyimimiz ile anında çözüm buluyoruz. Öğrencilerimizle aynı bölgede, aynı şartlarda kalıyor ve yanlarından ayrılmıyoruz. Diğer firmalarda olduğu gibi öğrencilerimizi masa başında, daha önce yurtdışı tecrübesi olmayan grup liderleri ile yurtdışına, bilinmeyen ve daha önce araştırılmayan destinasyonlara asla göndermiyoruz. Şirket yöneticileri olarak öğrencilerimizin başında bulunmadığımız programların operasyonunu gerçekleştirmiyoruz. Öğrencilerimize değer veriyor, velilerimiz için öncelikli tercih sebebi oluyoruz. Londra ve New York uzmanlaştığımız, Miami de uzun yıllar süren araştırmalarımız ve incelemelerimiz sonucu destinasyonumuza kattığımız portföyümüzdeki önemli şehirlerimizdir.

2- Türkiye ve Amerikan Seyahat Acenteleri Birliği üyesiyiz (TÜRSAB – ASTA) ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Standartlarında hizmet veriyoruz

1618 sayılı yasa çerçevesinde hareket ediyor, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve T.C. Turizm Bakanlığı’nın belirlediği standartlar çerçevesinde hizmet veriyoruz. Korsan ya da illegal firmalar konusunda velilerimizi ve öğretmenlerimizi aydınlatıyor, havalimanlarında ve gümrük kapılarında yapılan kontrollerde sıkıntıya düşmemeleri için sürekli uyarıyoruz. Deren Koray Group bünyesinde eğitim veren T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumlarına bağlı İzmir, Denizli, Uşak ve Kuşadası’nda şubeleri bulunan ENGLISH LIFE by Deren Koray, İzmir ENGLISH WEST, İzmir Ege Lisan & Bilgisayar Merkezi yabancı dil okullarımız, İzmir Alsancak’ta bulunan yurtdışı eğitim ofisimiz ve tüm dünyaya uluslararası sağlık ve turizm hizmeti veren Deren Koray Tourism seyahat acentesi ile Türkiye’nin en büyük turizm ve eğitim kuruluşlarından biriyiz. (Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet ve özel okullarda öğrenim gören öğrencilerin, okul aile birliklerinin ve başka şahısların düzenlediği, içerisinde geceleme ve diğer organizasyonların da yer aldığı geziler, 1618 sayılı Kanun ve Seyahat Acentaları Yönetmeliği uyarınca “Belgesiz Seyahat Acentalığı Faaliyeti” kapsamındadır. Bu faaliyetler çerçevesinde TÜRSAB’ın A/A-G tipi seyahat acentaları aracılığı ile yapılmayan tüm faaliyetler korsandır ve bu durum 1618 sayılı yasa’nın 29, 30 ve 31 nci maddelerine aykırılık teşkil edeceğinden, Valilik ve yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde ceza yargılaması gerektirir suç teşkil etmektedir.) Ayrıntılı bilgi ve yurtdışı eğitim sektörüne zarar verdiğini düşündüğünüz belgesiz firma ya da şahıslar için TÜRSAB İzmir BYK Tel: (232) 4640347 – 4640348’i arayınız ya da web sayfasını inceleyiniz: www.tursab.org.tr Bu konu hakkında bu kadar titizlikle durmamızın sebebi sektörümüze zarar veren her türlü olumsuz aktivitenin ve istismarın önüne geçebilmek, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın mağduriyetini engellemektir.

3- Programlarımızı izole, küçük yerleşim birimlerinde değil büyük şehirlerde yürütüyoruz

Bunun sebebini bir örnekle açıklamak istiyoruz. Ülkemizi yakından tanımak isteyen bir öğrenci grubunun Türkiye’yi ziyarete geldiğini düşünün. Onları İstanbul, İzmir ya da Ankara gibi büyükşehirlerde mi ağırlamak uygun olur yoksa her hangi bir küçük yerleşim biriminde mi? Bu şehirlerimizdeki kültürel mirasları görmemezlikten gelebilir misiniz? Ya da belli başlı önemli merkezleri uzaktan göstererek, şehre damgasını vuran müzeleri ziyaret etmeden bir kültür programını bitirebilir misiniz? Başarımızın sırrı büyük şehirde şehrin ve ülkenin kültürünü her yönü ile öğrencimize sunmaktır. Bu farkı sadece ve sadece programlarımıza katılan genç Deren Koray’lılar bilir, zaten böyle olduğunu tahmin etmek de zor olmasa gerek… Öğrencilerimizi Amerika’nın seçkin öğrenci yurtlarında, İngiltere’de de başkent Londra’nın en elit semtlerinden biri olan Richmond’da, daha önceki yıllarda yüzlerce öğrencimizi ağırlamış gerçek İngiliz ailelerin yanında ve ulusal kalite ödülüne sahip elit yurtlarda, Londra ve New York’un kalbinde barındırıyoruz. Kalitemizi yurtdışına taşıyor, elit veli ve öğrencilerimize yurtdışında ismimize yakışır bir servis veriyoruz.

4- Hükümet ve resmi makamlarca onaylanmış gerçek dil okulları ile çalışıyoruz

Sadece yaz aylarında eğitimi olmayan üniversitelerden kiralanmış kat ve geçici eğitmenlerle tüm Türk öğrencilerin bir arada bulunduğu dersliklerde değil, bütün yıl açık, her zaman aktif, konusunda uzman, gerçek sınıflarda ortalama 55 ülkeden gelen yabancı öğrencilerin bulunduğu, TEFL / TESOL sertifikalı, anadili İngilizce olan yabancı öğretmenlerden oluşan eğitim kadrosunu barındıran ve resmi kurumlarca onaylanmış dil okullarında öğrencilerimize gerçek İngilizce eğitimi ve öğretimini sağlıyoruz. Öğretmenlerimizin hepsi gerçek Amerikalı ve İngilizdir. Diğer okullardaki gibi etnik kökenli öğretmenler okullarımızda çalışmamaktadır. Şirket grubumuzda Türkiye’de eğitim veren dil okullarımızda da aynı kalite ve kriterlere önem verdiğimiz için yurtdışında öğrencilerimize %100 yarar sağlandığına inandığımız okullarla işbirliği içinde oluyoruz.

5- Zengin aktiviteler, kültür ve sınırsız eğlence sunuyoruz.

28 yıllık tecrübemizle hiç bir firmanın sunamayacağı kadar zengin içerikli iddialı programlar sunuyoruz. Öğrencilerimizin nelerden hoşlandığını ya da hoşlanmadığını çok iyi biliyoruz. Öğleden sonraları onları kendi kaderlerine terk etmiyor, her gün sırasıyla müzeleri, parkları, eğlence merkezlerini, tarihi bölgeleri gezdiriyor, onları bilgilendiriyor; müzelerde fen, tarih ve diğer zamanlarda da pratik İngilizce dersleri veriyoruz. Akşamları birbirinden değişik aktiviteler sunuyor, bütün bir eğitim yılının verdiği stresi üzerlerinden atmalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimiz, programlarımız sayesinde yurtdşında olduklarının farkına varıyorlar ve her yıl üstüste aynı ya da farklı programlarımıza bu sefer arkadaşlarıyla katılıyorlar.

6- Öğrencilerimize yerel cep telefonu operatör simkartları sağlıyor, velilerimizin kendilerine 7/24 ulaşmalarını sağlıyoruz.

Yılların tecrübesi ile velilerimizi rahatlatıyoruz. Bizlere güveniyorlar. Diledikleri anda çocuklarının seslerini duyabilecekleri bir yerel operatörün cep telefonunu öğrencilerimize sağlıyor ve 24 saat öğrencilerimize yüksek uluslararası dolaşım bedeli ödemeden konuşmalarını ve mesajlaşmalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimize acil durumlarda kullanacakları güvenlik kartları dağıtıyor, onlara yurtdışında gözümüz gibi bakıyoruz. Velilerimiz diledikleri zaman şirket yöneticilerimizden çocuklarıyla ilgili anında eğitim, sağlık ve ruhsal durumları ile ilgili bilgi alabiliyorlar.

7- Kesinlikle yanıltıcı program ve fiyat bildiriminde bulunmuyoruz.

Bazı firmalar gibi öğrencileri kendi programımıza çekmek için yanıltıcı fiyat bildiriminde bulunmuyor ya da abartılı programlar sunmuyoruz. Yıllardır uyguladığımız ve her yıl güncellediğimiz programları yürütüyoruz. Yine belgesiz bazı kuruluşlar gibi öğrenci ve velilerimize sonradan sürpriz harcamalar çıkarıp, yurtdışında öğrencilerimizin cep harçlıklarından bu harcamaları talep etmiyoruz. Her türlü harcamayı programa kayıt olmadan önce velilerimize net bir şekilde bildiriyor, programımızda gece-gündüz tüm kültür ve eğlence aktivitelerinin ücretlerini bizler ödüyoruz. Deren Koray kalitenin yanında etik çerçevede hareket eden köklü bir kuruluştur.

8- Türkiye’nin dört bir köşesinde yüzlerce öğrencimizi referans olarak gösteriyoruz.

Bizlere inanan ve bizlerin organizasyonu ile yurtdışında eğitim alan yüzlerce öğrencimizin orijinal mektuplarının tamamını her yıl web sitemizden yayınlıyoruz. Konumuzda rakipsiz olduğumuzu iddia ediyoruz. Bunu öğrencilerimizin sevgi ve mutluluk dolu cümlelerinin yer aldığı mektuplardan ve bizlere olan sevgilerinden anlıyoruz. Onları çok seviyoruz.

9- İnternette Türkiye’nin kapsamlı yurtdışı eğitim sitesine sahibiz.

Internet aracılığı ile her gün web sitemizi ziyaret eden yüzlerce ziyaretçimize on-line danışmanlık hizmeti veriyoruz. Türkiye’nin en kapsamlı yurtdışı eğitim sitesine sahibiz. PC World tarafından haftanın web sitesi ödülünü aldık. Sitemizdeki bilgileri sürekli güncelleştiriyoruz. Internet üzerinde bu yıl itibarı ile yaklaşık 50000 üyesi bulunan bir Cyber Club’un da kurucusuyuz.

10 – Dijital video ile programlarımızın görüntülerini kaydediyoruz.

Burada yazılı olan tüm iddialarımızı belgeliyoruz. Her yıl düzenlemiş olduğumuz programların video görüntülerini arşivimizde bulunduruyor, sosyal medyayı en etkin şekilde kullanıyoruz. Veli ve öğrencilerimizle bu görüntüleri an be an paylaşıyoruz. Böylece verdiğimiz sözlerin bu kağıtta kalmadığını belgeliyor, program görüntülerini tatlı birer anı olarak öğrencilerimize DVD’ye kaydederek ve sunucularımıza paylaşım vererek internetten ulaştırıyoruz. Facebook.com – Instagram ve Twitter’da bu video görüntülere kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Bizleri 1989’dan bugüne taşıyan veli öğrenci ve dostlarımızla Türkiye’nin en büyük ailelerinden biriyiz. Deren Koray kalitesini ulusal ve uluslararası arenada yaşamak ve çocuklarını dünya vatandaşı yapmak isteyen tüm velilerimizi yaz okulu programlarımıza katılmaya davet ediyoruz.